Linux Electrician's jamboree

from Tuesday, 20 November 2018 (00:00) to Thursday, 22 November 2018 (17:00)


        : Sessions
    /     : Talks
        : Breaks
20 Nov 2018
21 Nov 2018
22 Nov 2018
AM
09:00
ClownShark Microconf (until 10:30) (Junior-Ballroom-D)
09:00
Kernel Summit Track (until 17:30) (Pavillion-Ballroom-AB)
09:00 KS1   (Pavillion-Ballroom-AB)
09:20 KS2   (Pavillion-Ballroom-AB)
09:40 KS3   (Pavillion-Ballroom-AB)
10:00 KS4   (Pavillion-Ballroom-AB)
09:00
LPC Main Track (until 10:30) (Pavillion-Ballroom-B)
09:00 Emperor   (Pavillion-Ballroom-B)
09:45 African   (Pavillion-Ballroom-B)
09:00
Networking Track (until 10:30) (Pavillion-Ballroom-C)
09:00 TCP/IP   (Pavillion-Ballroom-C)
09:45 UDP/IP   (Pavillion-Ballroom-C)
09:00
Single malt Whiskey tasting (until 10:30) (Junior-Ballroom-AB)
10:30 --- Break ---
11:00
Beer microconf (until 13:00) (Junior-Ballroom-D)
11:30 Stout   (Junior-Ballroom-D)
12:00 Pale ale - Elena Zannoni Kate Stewart (Linux Foundation)   (Junior-Ballroom-D)
11:00
LPC Main Track (until 12:30) (Pavillion-Ballroom-B)
11:00 Crested   (Pavillion-Ballroom-B)
11:45 Rockhopper   (Pavillion-Ballroom-B)
11:00
Networking Track (until 12:30) (Pavillion-Ballroom-C)
11:00 Magical Socket   (Pavillion-Ballroom-C)
11:45 How to wire a RJ45 connector   (Pavillion-Ballroom-C)
09:00
Kernel Summit Track (until 17:30) (Pavillion-Ballroom-C)
09:00
LPC Main Track (until 17:30) (Pavillion-Ballroom-AB)
09:00
Networking Track (until 17:30) (Pavillion-Ballroom-B)
09:00
Single malt Whiskey tasting (until 17:30) (Junior-Ballroom-AB)
10:30 --- Break ---
09:00
RDMA MC (until 12:30) ()
09:05 RDMA 3 - Katya Pischalnikova   ()
09:35 RDMA 2   ()
10:05 RDMA1   ()
10:35 --- Break ---
11:05 RDMA 4   ()
10:30 --- Break ---
PM
12:30 --- Lunch ---
14:00
Bear wrestling MC (until 15:30) (Junior-Ballroom-D)
14:00
LPC Main Track (until 15:30) (Pavillion-Ballroom-B)
14:00 Chinstrap   (Pavillion-Ballroom-B)
14:45 Macaroni   (Pavillion-Ballroom-B)
14:00
Networking Track (until 15:30) (Pavillion-Ballroom-C)
14:00 Lightspeed   (Pavillion-Ballroom-C)
14:45 Copperspeed   (Pavillion-Ballroom-C)
15:30 --- Break ---
16:00
Bear wrestling MC (until 17:30) (Junior-Ballroom-AB)
16:00
LPC Main Track (until 17:30) (Pavillion-Ballroom-B)
16:00
Networking Track (until 17:30) (Pavillion-Ballroom-C)
12:30 --- Lunch ---
15:30 --- Break ---
12:30 --- Lunch ---
15:30 --- Break ---
Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×